Види сонячних джерел живлення

Статьи

Сонячні джерела живлення – комплекс з’єднаних між собою фотоелементів, які перетворюють енергію сонця в електричну. Сонячні електростанції – це інженерні механізми, які перетворюють світло в електрику. Підібрати обладнання можна на сайті, де ще запропоновані товари для стабільного і безперервного електропостачання.

Будова сонячної батареї

Батарея складається з модулів, які об’єднують послідовно з’єднані напівпровідникові фотоелементи. Більшість фотоелементів виготовляють з кремнію. Осередки панелей використовують фотогальванічний ефект – струм утворюється під час висвітлення напівпровідника або діелектрика. Або ток утворюється електрорушійною силою при розімкнутому ланцюзі на освітленому зразку. Фотогальванічні елементи укладені в корпус. Верхня частина батареї покрита склом, через яке проникають фотони світла. Так само скло захищає від шкідливих впливів елементи батареї. Кришка з кріпленням із пластику надійно закриває задню частину модуля.

Щоб досягти необхідного співвідношення напруги і сили струму з’єднання модулів проводиться послідовно та паралельно. Передача енергії від сонячних батарей до кінцевого споживача відбувається через інвертори напруги. Перетворена енергія зберігається в батареях.

Класифікація сонячних батарей

Панелі поділяють на підставі відмінностей робочого шару, а також конструкції. Одні відрізняються гнучкістю, інші – жорсткістю. Гнучкі стають все більш популярними завдяки легкості установки навіть на вертикальних поверхнях будівель. Тим самим додають до дизайну архітектури будь-якої будівлі тон хай-тека з його практичністю і духом неотехнологій.

Розрізняють сонячні панелі за різновидом фотоелектричного шару:

  • полімерні з ККД, рівним 7%;
  • телурій-кадмієві з ККД до 15% (виготовляють з таких металів, як галій, мідь, селен, індій);
  • кремнієві (сюди зараховують аморфні (ККД – 7%), монокристалічні (ККД – 15%) і полікристалічні (ККД – 13%);
  • із застосуванням арсеніду галію;
  • органічні;
  • що складаються з декількох шарів або комбінації різних типів.

Кінцевого споживача цікавлять, в основному, кристалічні (хоча ККД гірше інших). Решта – дорожче, тому менш популярні.

Основна сировина для виробництва батарей – кварцовий пісок. У ньому міститься двоокис кремнію, який використовується в подальшому. Пісок піддається високотемпературній плавці, синтезу з додаванням хімічних речовин. Кремній очищається до 99,9% – така чистота потрібна сонячним панелям.

Оцените статью
Аграрный портал
Adblock
detector