Як працює система державних закупівель?

Статьи

Підприємства, що планують взяти участь у системі державних закупівель вперше, стикаються з питанням: «Як діє алгоритм тендеру в онлайн-режимі?» Комерційні майданчики, громадські організації, підприємці та органи держави ініціювали створення електронної платформи Prozorro, яка працює в Україні з лютого 2015 року.

Ця система допомагає зробити прозорим використання державних фінансових надходжень та захистити людей від корупції. Користуються ресурсами електронного майданчика  державні органи, організації та підприємства, що дотримуються актуального законодавства України. Щоб зареєструватися на сервері Prozorro, користувачеві потрібно обрати авторизований сайт, з яким він буде співпрацювати. При його виборі слід звернути увагу на Українську Універсальну Біржу  https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/advisory-board/ , яка характеризується позитивною репутацією та великою кількістю ствердних відгуків.  Завдяки УУБ, тендер потрапляє до центрального реєстру «Прозорро» і далі розміщується на інших авторизованих майданчиках.

Правила Prozorro

Майданчик Prozorro працює відкрито згідно Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015. Офіційна сторінка містить всі дані про держторги. На цій платформі є можливість знайти компаньйонів та навчитися правилам держзакупівель. Вони бувають 2 видів:

  • допорогові;
  • надпорогові.

Перший тип закупівель включає товари та послуги до 200 000 гривень, а робіт – до 1 500 000 гривень. Предмети закупівлі товарів та послуг замовник визначає згідно Єдиному закупівельному словнику. Організація тендеру відбувається без зарахування коштів державних органів, а бізнесмени зобов’язані сплатити гроші за тарифом, що встановив Кабінет Міністрів України. По правилам проведення державних закупівель всі операції виконуються у зазначений термін.

Загальний алгоритм проведення держзакупівель через систему  Prozorro

Державні закупівлі через майданчик Prozorro здійснюються покроково.

Реєстрація. На вибраній торговій платформі користувач реєструє акаунт, на який заходить шляхом використання логіна та пароля.

Створюється оголошення. Заповнюється стандартна форма, прикріпляється тендерна документація, вказується вартість закупівлі (з ПДВ чи ні).

Уточнення. На протязі 3 днів замовник дає відповіді на запитання про тендер. Якщо потрібно він може змінити умови закупівлі та скоригувати документацію.

Надходження пропозицій. Час цього етапу визначається постачальником. Ціни на держзакупівлі та найменування замовників користувачі не бачать.

Аукціон. На цьому етапі потрібно вміти користуватися сайтом державних закупівель, щоб не допустити похибку. Мінімальний крок – 0,5-3% від бюджету, час кола – 3 хвилини.

Вибирається переможець. Ця дія відбувається автоматично, після чого відкривається доступ до документації та пропозицій. Клієнт знайомиться з інформацією. Коли він згоден на співпрацю, укладає угоду.

Правочин завершується. Після того як замовник сканував копію угоди про надання послуг, тендер вважається закритим.

Це популярна схема, за якою здійснюються держзакупівлі. Для участі в них варто пройти навчання для вивчення деяких юридичних уточнень.

Оцените статью
Аграрный портал
Adblock
detector